Publikováno
08. 11. 2016 – Již proběhl
Sono Centrum, Brno

DHAFER YOUSSEF

O koncertu
VSTUPENKY
PRODEJNÍ MÍSTA
SLEVY
VIDEA
PRO MÉDIA
BIO

Uhrančivý tuniský zpěvák a hráč na arabskou loutnu oud Dhafer Youssef před pár lety oslnil na festivalu Colours of Ostrava. Nyní se do Česka vrací s reprertoárem z nové desky Diwan of Beauty and Odd v rámci podzimní série Echoes of JazzFestBrno 2016.

Album natočil po boku mladých lvů současného newyorského jazzu v čele s Aaronem Parksem, Ambrose Akinmusireem a Markem Guilianou a vyšlo teprve 16. září. Youssefův takřka andělský zpěv je neopakovatelným zážitkem. Do nové koncertní sestavy navíc Youssef přizval hvězdy nastupující jazzové generace – pianistu Aarona Parkse, bubeníka Justina Faulknera a brněnskému publiku dobře známého basistu Bena Williamse.

Dhafer Youssef se narodil 19. listopadu 1967 v Teboulbě a je potomkem skromné rodiny z této rybářská vesnice a zároveň dalším z dlouhé řady muezzinů. Zvládnutí pěvecké techniky tak pro něj bylo rodinnou ctí a tradicí. Ve velmi raném věku jej dědeček přivedl k recitativům z Koránu. Dhafer tak postupně začal objevovat potenciál svého hlasu. S touhou prozkoumat nové horizonty opustil Dhafer Youssef rodnou vesnici, odešel do hlavního města a později do Rakouska. Ve Vídni se hudebně rozvinul a navíc se seznámil se správnými lidmi z oblasti jazzu i world music. Od té doby nahrál devět alb pod vlastním jménem a odstartoval mezinárodní kariéru.

Ceny v předprodeji:

I. kategorie: 590 Kč
II. kategorie: 490 Kč
III. kategorie: 290 Kč

Ceny v den koncertu a na místě: 690 Kč, 590 Kč, 390 Kč

 • Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma na přístavek
 • pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn
 • rezervace vstupenek ZTP/P: vstupenky@jazzfestbrno.cz

 

Seznam všech prodejních míst v ČR ZDE. Vybraná prodejní místa v Brně:

INDIES BRNO Poštovská 2 602 00 Brno Tel.: 542 218 382 Po – Pá: 09:00 – 18:30 So – Ne: 09:00 – 13:00 Agentura Zabloudil Lidická 4 602 00 Brno Po – Pá: 9:00 – 18:00 Dům pánů z Lipé Kulturní a informační centrum Náměstí Svobody 17 602 00 BRNO Po – Pá: 8:00 – 20:00 So – Ne, svátek: 9:00 – 16:00
  • 15 % pro držitele studentského průkazu ISIC, průkazu ITIC, děti do 15 let, seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP/P
  • 20 % pro studenty škol s hudebním zaměřením pro studenty vysokých škol s hudebním zaměřením (JAMU, FF MU Hudební věda, DAMU, PdF MU Hudební obory), studenty středních uměleckých škol (konzervatoře, Gymnázium Pavla Křížkovského)
  • zdarma děti do 6 let bez nároku na vlastní sedadlo

   

  INFO

  • Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma na přístavek
  • pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn
  • rezervace vstupenek ZTP/P: vstupenky@jazzfestbrno.cz

  Karta_ISIC_SS_2014_Vesela-obracena-JPGKarta_ITIC_2014_SKOLA_Novotna

O akreditace na koncert, tiskové zprávy a fotografie v tiskové kvalitě žádejte na e-mailu press@jazzfestbrno.cz.

Dhafer Youssef je tuniský hráč na oud, zpěvák a skladatel. Narodil se 19. listopadu 1967 v Teboulbě a je potomkem skromné rodiny z této rybářská vesnice a zároveň dalším z dlouhé řady muezzinů. Zvládnutí pěvecké techniky tak pro něj bylo rodinnou ctí a tradicí.

Ve velmi raném věku jej dědeček přivedl k recitativům z Koránu. Dhafer tak postupně začal objevovat potenciál svého hlasu. Důležitou laboratoří ke zkoumání vlastního hlasu se mu stala kuchyně jeho matky, kde zkoušel experimentovat s rezonancí hlasu, rádiem a nahráváním. Rezonance produkované hlasem v různých místech, matčinu kuchyň nevyjímaje, ho fascinovaly. Místní muezzin později nahrál Dhaferovo volání k modlitbě a jeho hlas pouštěl z vrcholu minaretu. Bylo to jeho první setkání s vlastním publikem, zážitek, na který nikdy nezapomene, přestože dnes má na kontě již osm vlastních alb a stovky živých vystoupení po celém světě.

S touhou prozkoumat nové horizonty opustil Dhafer Youssef rodnou vesnici a odešel do hlavního města. V Tunisu nastoupil na konzervatoř, ovšem zklamán úrovní výuky odešel do Rakouska s ambicí dokončit své hudební vzdělání. Ve Vídni se hudebně rozvinul a navíc se seznámil se správnými lidmi z oblasti jazzu i world music.

Od té doby nahrál osm alb pod vlastním jménem a odstartoval mezinárodní kariéru. Jeho poslední deska Bird´s Requiem je konstruována jako filmový soundtrack, ale zároveň je velmi osobním albem, který jej zachycuje ve zlomovém bodě. Vedle toho pokračuje jeho spolupráce s kytaristou Eivindem Aarsetem, trumpetistou Nils Petterem Molværem, pianistou Kristjanem Randalu, kontrabasistou Philem Donkinem a bubeník Chanderem Sardjoe. Youssef v nedávné době oslnil na festivalu Colours of Ostrava. Jeho takřka andělský zpěv je neopakovatelným zážitkem.

Tagy: , , ,