Publikováno
17. 03. 2015 – Již proběhl
Bobycentrum Brno

Dianne Reeves

O koncertu
VSTUPENKY
PRODEJNÍ MÍSTA
SLEVY
VIDEA
PRO MÉDIA
BIO

Dianne Reeves můžeme považovat za etalon jazzové zpěvačky – pohledná Afroameričanka se zvučným hlasem, frázováním a hudebním citem srovnatelným s největšími pěveckými osobnostmi jazzové historie. Díky své virtuositě, improvizačním dovednostem a stylovosti obdržela charismatická Reeves (jako vůbec první umělkyně v historii) cenu Grammy za nejlepší pěvecký výkon za tři po sobě jdoucí nahrávky v kategorii jazzu a právě Bobby McFerrin ji považuje za největší žijící zpěvačku v oblasti jazzu a R&B. Její poslední (a první po více než pěti letech) album Beautiful Life vyšlo v únoru 2014. Produkovala jej vynikající bubenice Terri Lyne Carrington a vedle nádherného hlasu samotné Reeves nabízí i hudební konverzace s Gregorym Porterem, Robertem Glasperem, Lalah Hathaway a Esperanzou Spalding. Beautiful Life potvrzuje, že Reeves je ve formě a svůj talent dokáže prodat i v kontextu na pomezí jazzu a R´n´B. Posluchači i kritika Dianne Reeves milují, umí totiž v posluchačsky velmi přístupném balenínabídnout nefalšovanou uměleckou kvalitu.

I. kategorie: 690 Kč parket střed
II. kategorie: 590 Kč parket boky, stoly/boxy
III. kategorie: 490 Kč stoly, boxy
IV. kategorie: 390 Kč galerie
V. kategorie: 290 Kč stání

Kontakty na prodejní síť Ticketportal ZDE. KOUPIT VSTUPENKU

Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních místech sítě TICKETPORTAL a také formou elektronické vstupenky HOME TICKET přímo ZDE: KOUPIT VSTUPENKU Seznam předprodejních míst ZDE. Vybraná prodejní místa v Brně:

INDIES BRNO Poštovská 2 602 00 BrnoTel.: 542 218 382 Po – Pá: 09:00 – 18:30 So – Ne: 09:00 – 13:00 Turistické informační centrum Brno Radnická 2 658 78 Brno Tel.: 542 210 863 Po – Pá: 10:00 – 18:00 Dům pánů z Lipé Kulturní a informační centrum Náměstí Svobody 17 602 00 BRNO po-pá     8:00 – 20:00 so, ne, svátek    9:00 – 16:00

Poskytujeme následující slevy:

– 15 % do III. a IV. kategorie pro držitele mezinárodního průkazu ISIC, seniory nad 60 let a držitele průkazu ZTP/P

– 20 % do III. a IV. kategorie pro studenty hudebních oborů na základě předložení platného studijního průkazu (konzervatoře, VŠ: AMU, JAMU, FF MU Hudební věda).

Slevy budou kontrolovány na místě v den konání koncertu. Nezapomeňte si s sebou vzít doklad prokazující slevu. Bez něj bude nutné doplatit rozdíl do výše plného vstupného.

Držitelům průkazu ZTP/P, kteří potřebují doprovod (vozíčkáři), poskytujeme slevu 15 %, pro doprovod vstup zdarma na přístavek, sleva je poskytnuta pouze na vstupenky II. kategorie, v sektoru „parket, bok L“.

V případě zájmu o nákup vstupenky se slevou ZTP/P a zajištěním přístavku, prosím, kontaktujte vstupenky@jazzfestbrno.cz.

Hromadné objednávky

V případě Vašeho zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na vstupenky@24-7.pm. U hromadných objednávek je možná platba na fakturu.

O akreditace na koncert a fotografie v tiskové kvalitě žádejte na e-mailu press@jazzfestbrno.cz.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Dianne Reeves je etalonem jazzové zpěvačky – pohledná Afroameričanka se sonorním hlasem, frázováním a feelingem srovnatelným s největšími pěveckými osobnostmi historie, charismatická osobnost vyplňující koncertní sály svojí aurou. Díky své virtuositě, improvizačním dovednostem a stylovosti obdržela Reeves (jako vůbec první umělkyně v historii) cenu Grammy za nejlepší pěvecký výkon za tři po sobě jdoucí nahrávky v kategorii jazzu a R&B.

Ani filmařské prostředí jí není cizí, Reeves nazpívala soundtrack k filmu George Clooneyho Dobrou noc a hodně štěstí, který popisuje okolnosti konfrontace Edwarda R. Murrowa se senátorem a proslulým antikomunistou Josephem McCarthym. Film byl nominován na Oscara v šesti kategoriích a za soundtrack k filmu získala Reeves svoji čtvrtou Grammy. Reeves vystoupila i v ceněném dokumentárním filmu o životě skladatele Billyho Strayhorna, blízkého spolupracovníka Duka Ellingtona.
Vedle úspěšných vlastních projektů se Reeves může pochlubit celou řadou plodných spoluprací s nejvýznamnějšími osobnostmi hudebního světa. Vystupovala a nahrávala například s Wyntonem Marsalisem a Lincoln Center Jazz Orchestra, s Chicago Symphony Orchestra pod taktovkou Daniela Barenboima či se Simonem Rattlem a Berlínskou filharmonií. Byla vůbec první uměleckou ředitelkou jazzových projektů Los Angeles Philharmonic Orchestra a první zpěvačkou, která kdy vystoupila ve slavné Walt Disney Concert Hall.
Při nahrávání alba A Little Moonlight (2003) spolupracovala Reeves s legendárním producentem Arifem Mardinem (proslavil se především prací pro Norah Jones nebo Arethu Franklin). Lyrické interpretace slavných standardů v jejím neopakovatelném podání a za doprovodu svého dlouholetého tria si vysloužily cenu Grammy. Po vydání vánočního alba s názvem Christmas Time is Here (2004) se hudební kritik Ben Ratliff z The New York Times rozplýval: „Dianne Reeves, jazzová zpěvačka udivujících schopností, vzala nelehkou výzvu popasovat se s tématem Vánoc naprosto vážně; výsledkem je jedno z nejlepších jazzových vánočních CD, které jsem kdy slyšel.“
V posledních letech Reeves cestuje po světě v různých hudebních kontextech, včetně projektu s názvem Sing the Truth, hudební oslavy Niny Simone, ve společnosti dalších úžasných zpěvaček Liz Wright a Angelique Kidjo. Její poslední (a první po více než pěti letech) album Beautiful Life vyšlo v únoru 2014. Produkovala jej vynikající bubenice Terri Lyne Carrington a vedle nádherného hlasu samotné Reeves nabízí i hudební konverzace s Gregorym Porterem, Robertem Glasperem, Lalah Hathaway a Esperanzou Spalding. Beautiful Life potvrzuje, že Reeves je ve formě a svůj talent dokáže prodat i v kontextu na pomezí jazzu a R´n´B.

Posluchači i kritika Dianne Reeves milují, umí totiž v posluchačsky velmi přístupném balení nabídnout nefalšovanou uměleckou kvalitu. Za nejlepší zpěvačku pod sluncem ji považuje i Bobby McFerrin. A to už je nějaká reference.

Tagy: , , ,