Publikováno
02. 11. 2016 – Již proběhl
Sono Centrum, Brno

JOHN SCOFIELD

O koncertu
VSTUPENKY
PRODEJNÍ MÍSTA
SLEVY
VIDEA
PRO MÉDIA
BIO

Umělec, který dokáže hrát víc než jeden hudební styl skutečně plynule, virtuózně a upřímně, je dnes velmi vzácným druhem. John Scofield to umí a vždy to dokazoval. Českým fanouškům se představí v rámci podzimní série Echoes of JazzFestBrno 2016.

Pohled do Scofieldovy diskografie je ohromující, jeho stylový záběr je neskutečný. Posuďte sami: mainstream, jazzrockové období, dobře známá a vysoce oceňovaná je jeho hra v kapele Milese Davise na počátku 80. let. Stejně vysoko stojí spolupráce s Joe Hendersonem, Joe Lovanem, poutavé big bandové album Quiet s Wayne Shorterem, zjazzované hity s projektem the New Standard Herbie Hancocka, interpretace hitů Raye Charlese nebo nejčerstvější exkurze do světa gospelu s Piety Street Bandem. V nejaktuálnější přítomnosti věnuje John Scofield svůj tvůrčí fokus jazzovému kvartetu s Larry Goldingsem na Hammond organ, Steve Swallowem na baskytaru a oblíbeným bubeníkem Billem Stewartem. Sidemany si vybírá skutečně vynikající – vždyť těžko bychom hledali respektovanější rytmický tandem, než Bill Stewart a Steve Swallow! Aktuální repertoár kvarteta tvoří nejzásadnější skladby americké country, samozřejmě v jedinečně přetvořených verzích. John Scofield v letošním roce získal Grammy Award za album Past Present. Cena tak potvrzuje jeho výjimečný status nejen mezi jazzovými kytaristy.

Line up: John Scofield – kytara, Steve Swallow – baskytara, Larry Goldings – Hammond organ, Bill Stewart – bicí

Ceny v předprodeji:

I. kategorie: 590 Kč

II. kategorie: 490 Kč

III. kategorie: 290 Kč

 

Ceny v den koncertu a na místě: 690 Kč, 590 Kč, 390 Kč

 • Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma na přístavek
 • pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn

rezervace vstupenek ZTP/P: vstupenky@jazzfestbrno.cz

Seznam všech prodejních míst v ČR ZDE.

Vybraná prodejní místa v Brně:

INDIES BRNO Poštovská 2 602 00 Brno
Tel.: 542 218 382
Po – Pá: 09:00 – 18:30
So – Ne: 09:00 – 13:00
Agentura Zabloudil
Lidická 4
602 00 Brno
Po – Pá: 9:00 – 18:00
Dům pánů z Lipé
Kulturní a informační centrum
Náměstí Svobody 17
602 00 BRNO
Po – Pá: 8:00 – 20:00
So – Ne, svátek: 9:00 – 16:00
  • 15 % pro držitele studentského průkazu ISIC, průkazu ITIC, děti do 15 let, seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP/P
  • 20 % pro studenty škol s hudebním zaměřením pro studenty vysokých škol s hudebním zaměřením (JAMU, FF MU Hudební věda, DAMU, PdF MU Hudební obory), studenty středních uměleckých škol (konzervatoře, Gymnázium Pavla Křížkovského)
  • zdarma děti do 6 let bez nároku na vlastní sedadlo

   

  INFO

  • Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma na přístavek
  • pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn
  • rezervace vstupenek ZTP/P: vstupenky@jazzfestbrno.cz

  Karta_ISIC_SS_2014_Vesela-obracena-JPGKarta_ITIC_2014_SKOLA_Novotna

O akreditace na koncert, tiskové zprávy a fotografie v tiskové kvalitě žádejte na e-mailu press@jazzfestbrno.cz.

Umělec, který dokáže hrát víc než jeden hudební styl skutečně plynule, virtuózně a upřímně, je dnes velmi vzácným druhem. John Scofield to umí a vždy to dokazoval. Pohled do Scofieldovy diskografie je ohromující, jeho stylový záběr je neskutečný. Posuďte sami: mainstream, jazzrockové období, dobře známá a vysoce oceňovaná je jeho hra v kapele Milese Davise na počátku osmdesátých let. Stejně vysoko stojí spolupráce s Joe Hendersonem, Joe Lovanem, syrový funk s Medeski Martin and Wood, poutavé big bandové album Quiet s Wayne Shorterem, zjazzované hity s projektem the New Standard Herbie Hancocka, jam bandové výlety s kapelou Überjam, interpretace hitů Raye Charlese nebo nejčerstvější exkurze do světa gospelu s Piety Street Bandem. Aktivita kytaristova dlouholetého tria s basistou Steve Swallowem a bubeníkem Billem Stewartem rovněž nepolevuje.

V nejaktuálnější přítomnosti věnuje John Scofield svůj tvůrčí fokus jazzovému kvartetu s Larry Goldingsem na Hammond organ, Steve Swallowem na baskytaru a oblíbeným bubeníkem Billem Stewartem. Sidemany si vybírá skutečně vynikající – vždyť těžko bychom hledali respektovanější rytmický tandem, než Bill Stewart a Steve Swallow! Aktuální repertoár kvarteta tvoří nejzásadnější skladby americké country, samozřejmě v jedinečně přetvořených verzích.

Scofield je na vrcholu svých tvůrčích sil a svůj hlas nechává slyšet v neuvěřitelné šíři hudebních kontextů, aniž by sám sebe popřel. Jeho srdeční záležitostí přesto zůstává jazz a rád se k němu obloukem vrací obohacen o zážitky z jiných koutů hudebního světa. „Jsem jazzman,“ říká Scofield, „ale průniky jiných stylů do mého života přirozeně přicházejí. Moje mládí, hraní s Cobhamem, Milesem, jindy třeba moje dcera, která byla zažraná do alternativního rocku, ve mně nechávají stopy. Když si jen tak sednu s kytarou, napadá mě jako první zahrát si „Rhythm changes“. Kolik jiných muzikantů to ale udělalo přede mnou? Pokouším se psát muziku, která ctí jazzovou tradici, ale přináší zároveň něco nového.“

John Scofield v letošním roce získal Grammy Award za album Past Present. Cena tak potvrzuje jeho výjimečný status nejen mezi jazzovými kytaristy.

Tagy: , , ,