Publikováno
01. 02. 2018 – Již proběhl
Bobycentrum, Brno

WYNTON MARSALIS

O koncertu
VSTUPENKY
PRODEJNÍ MÍSTA
SLEVY
VIDEA
PRO MÉDIA
BIO

Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis

V proslulém bigbandu Jazz at Lincoln Center Orchestra, vedeným kapelníkem Wyntonem Marsalisem, hraje patnáct z nejlepších současných jazzových sólistů, sekčních hráčů a aranžérů. Je skoro zbytečné dodávat, že Wynton Marsalis je uměleckým ředitelem Jazz at Lincoln Center a světově proslulým trumpetistou a skladatelem. Jeho jedinečnost dokazuje fakt, že v jedenadvaceti, v roce 1982, debutoval jako lídr a od té doby natočil více než šedesát nahrávek v žánrech jazzu a vážné hudby, jež mu vydobyly celkem devět cen Grammy. V roce 1983 se stal prvním a jediným umělcem, jenž získal jak klasickou, tak jazzovou Grammy ve stejném roce a tento neuvěřitelný výkon zopakoval v roce 1984. Marsalisův bigband se chlubí obdivuhodným repertoárem a jeho sehranost je i vzhledem k množství koncertů, jež každoročně absolvuje, nedosažitelná. K tomu všemu jako pověstný faktor X proudí na koncertech kapely neuvěřitelná energie, která vás zvedne ze sedadla.

VIP kategorie: 1 990 Kč (Vstupenka zahrnuje sezení na nejlepších místech v sále a vstup do VIP zóny s občerstvením.)

I. kategorie: 890 Kč
II. kategorie: 790 Kč
III. kategorie: 590 Kč
IV. kategorie: 490 Kč
V. kategorie: 390 Kč

  • info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma na přístavek
  • pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn

rezervace vstupenek ZTP/P: vstupenky@jazzfestbrno.cz

Seznam všech prodejních míst v ČR ZDE. Vybraná prodejní místa v Brně:

INDIES BRNO Poštovská 2 602 00 Brno Tel.: 542 218 382 Po – Pá: 09:00 – 18:30 So – Ne: 09:00 – 13:00 Agentura Zabloudil Lidická 4 602 00 Brno Po – Pá: 9:00 – 18:00 Dům pánů z Lipé Kulturní a informační centrum Náměstí Svobody 17 602 00 BRNO Po – Pá: 8:00 – 20:00 So – Ne, svátek: 9:00 – 16:00

20 % pro držitele studentského průkazu ISIC, průkazu ITIC, děti do 15 let, seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP/P

Karta_ISIC_SS_2014_Vesela-obracena-JPGKarta_ITIC_2014_SKOLA_Novotna

O akreditace na koncert, tiskové zprávy a fotografie v tiskové kvalitě žádejte na e-mailu press@jazzfestbrno.cz.

V proslulém bigbandu Jazz at Lincoln Center Orchestra, vedeným kapelníkem Wyntonem Marsalisem, hraje patnáct z nejlepších současných jazzových sólistů, sekčních hráčů a aranžérů. Je skoro zbytečné dodávat, že Wynton Marsalis je uměleckým ředitelem Jazz at Lincoln Center a světově proslulým trumpetistou a skladatelem. Narodil se v New Orleans v roce 1961 a ve věku dvanácti let se začal vážněji zajímat o trubku, tehdy především klasickou. Na Juilliard School v New Yorku byl přijat v raném věku sedmnácti let a záhy dostal pomyslné lano do jedinečného učiliště života v kapele Art Blakey and Jazz Messengers. V roce 1982 debutoval jako lídr a od té doby natočil více než šedesát nahrávek v žánrech jazzu a vážné hudby, jež mu vydobyly celkem devět cen Grammy. V roce 1983 se stal prvním a jediným umělcem, jenž získal jak klasickou, tak jazzovou Grammy ve stejném roce a tento neuvěřitelný výkon zopakoval v roce 1984. Marsalis je rovněž mezinárodně respektovaným pedagogem a propagátorem hudební výchovy a získal čestné doktoráty z desítek amerických univerzit. Napsal celkem šest knih, jeho nejnovějšími publikacemi jsou Squeak, Rumble, Whomp! Whomp! Whomp!, ilustrovaná Paulem Rogersem a vydaná nakladatelstvím Candlewick Press v roce 2012, a Moving to Higher Ground: How Jazz Can Change Your Life (napsal ji společně s Geoffreym C. Wardem), vydaná nakladatelstvím Random House v roce 2008. V roce 1997 se Marsalis stal prvním jazzovým umělcem, jenž získal prestižní Pulitzerovu cenu v oboru hudba, a to za své oratorium Blood on the Fields, které si u něj objednala organizace Jazz at Lincoln Center. V roce 2001 byl jmenován do funkce posla míru generálním tajemníkem Organizace spojených národů Kofim Annanem a rovněž byl zvolen kulturním velvyslancem Spojených států amerických za americké ministerstvo zahraničí prostřednictvím jejich programu CultureConnect.

V roce 1987 Wynton Marsalis spoluzaložil jazzový program v Lincoln Center. Díky významnému úspěchu programu byl Jazz at Lincoln Center v červenci roku 1996 ustanoven jako nová samostatná sekce Lincoln Centra, postavená na roveň s New York Philharmonic, Metropolitní operou a New York City Ballet. Toto privilegium je historickým mezníkem pro jazz jako uměleckou formu i pro Lincoln Center jako kulturní instituci. V říjnu roku 2004 Marsalis za pomoci odborné rady a nadšených zaměstnanců slavnostně otevřel Frederick P. Rose Hall, vůbec první jazzovou instituci ve světové historii. Komplex obsahuje tři koncertní prostory (včetně prvního koncertního sálu projektovaného specificky pro jazz) doplněné nahrávacími a vysílacími studii, zkušebnami a vzdělávacími prostory. Z Jazz at Lincoln Center se stalo atraktivní místo k setkávání pro newyorské jazzové fanoušky a vyhledávaná destinace pro cestovatele z celého světa. Wynton v současné době zastává funkce výkonného a uměleckého ředitele sekce Jazz at Lincoln Center. Pod jeho vedením Jazz at Lincoln Center rozvíjí jak mezinárodní aktivity, tak bohaté a rozmanité programové plánování, jež zahrnuje koncerty, debaty, filmová fóra, tanec, televizní a rozhlasové vysílání i vzdělávací činnosti.

Jazz at Lincoln Center je zároveň Mekkou vzdělávání i hudební laboratoří. Jeho komplexní vzdělávací program zahrnuje akademii lídra orchestru, nevídaně populární série koncertů pro děti s názvem Jazz for Young People, Jazz in the Schools, Middle School Jazz Academy, WeBop! (pro děti ve věku 8 měsíců až 5 let), každoroční soutěž středoškolských jazzových kapel a festival, který představuje více než 2 000 kapel v 50 státech USA a v Kanadě.

Tagy: , , ,