Publikováno
12. 02. 2016 – Již proběhl
Sono Centrum

Wynton Marsalis

O koncertu
VSTUPENKY
PRODEJNÍ MÍSTA
SLEVY
VIDEA
PRO MÉDIA
BIO

Americký trumpetista Wynton Marsalis přijíždí na JazzFestBrno s proslulým big bandem Jazz at Lincoln Center Orchestra. Devítinásobný držitel prestižní Grammy Wynton Marsalis odstartuje festival netradičně už 12. února, kdy v čele svého big bandu zahraje v Sono Centru.

Pro amerického trumpetistu Wyntona Marsalise bylo branou do světa velkého jazzu angažmá v kapele Arta Blakeyho. Nyní má rodák z New Orleans na kontě už devět cen Grammy a jako vůbec první jazzman v historii také Pulitzerovu cenu. Wynton Marsalis je hudební chameleon a díky své prvotřídní technice slaví úspěchy nejen v jazzu, ale také v klasické hudbě. Jako jediný muzikant má ve své sbírce ceny Grammy jak za jazz, tak za klasickou hudbu. Jeden zlatý gramofon obdržel Wynton Marsalis dokonce i v kategorii mluvené slovo pro děti, když na konci 90. let po boku slavné herečky Kate Winsletové nahrál album hudebních pohádek Listen To The Storyteller. Syn klavíristy a bratr dalších tří vynikajících jazzmanů v posledních letech slaví úspěchy především jako lídr proslulého big bandu Jazz at Lincoln Center Orchestra. Wynton Marsalis se s Jazz at Lincoln Center Orchestra vrací k úplným kořenům jazzu. Je to temperamentní soubor úžasných hráčů, kteří se inspirují v samotné prapodstatě afro-americké hudby, ale dokáží ji přetvořit s ohledem na hudební současnost. Ve Spojených státech patří čtyřiapadesátiletý Wynton Marsalis mezi hudební i společenské celebrity. Spolupracoval mimo jiné také s Ericem Claptonem a kromě mnoha vystoupení v televizních show se může pochlubit také tím, že hrál hymnu při vůbec nejsledovanější sportovní události v USA, finále amerického fotbalu Super Bowlu. Stal se rovněž tváří výrobce luxusních trubek Monette a jeden z modelů nese jeho jméno.

I. kategorie 890 Kč

II. kategorie 690 Kč

stání 490 Kč

Seznam všech prodejních míst v ČR ZDE.

Vybraná prodejní místa v Brně:

INDIES BRNO Poštovská 2 602 00 Brno
Tel.: 542 218 382
Po – Pá: 09:00 – 18:30
So – Ne: 09:00 – 13:00
Agentura Zabloudil
Lidická 4
602 00 Brno
Po – Pá: 9:00 – 18:00
Dům pánů z Lipé
Kulturní a informační centrum
Náměstí Svobody 17
602 00 BRNO
Po – Pá: 8:00 – 20:00
So – Ne, svátek: 9:00 – 16:00
  • 15 % pro držitele studentského průkazu ISIC, děti do 15 let, seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP/P
  • 20 % pro studenty škol s hudebním zaměřením pro studenty vysokých škol s hudebním zaměřením (JAMU, FF MU Hudební věda, DAMU, PdF MU Hudební obory), studenty středních uměleckých škol (konzervatoře, Gymnázium Pavla Křížkovského)
  • zdarma děti do 6 let bez nároku na vlastní sedadlo

 

INFO

  • Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma na přístavek
  • pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn
  • rezervace vstupenek ZTP/P: vstupenky@jazzfestbrno.cz

O akreditace na koncert, tiskové zprávy a fotografie v tiskové kvalitě žádejte na e-mailu press@jazzfestbrno.cz.

Wynton Marsalis je nejznámějším jazzovým hudebníkem z generace, jež vstoupila do povědomí v osmdesátých letech minulého století. Jako zázračné dítě z New Orleans se Marsalis ještě jako teenager připojil ke slavné kapele Jazz Messengers Arta Blakeyho. V osmdesátých letech byl kapelníkem několika mimořádně vlivných jazzových ansámblů, jež navazovaly na odkaz Milese Davise a v období dominujícího stylu fusion iniciovaly revival moderního jazzu. V další dekádě se Marsalis stal uměleckým ředitelem programu Jazz at Lincoln Center v New Yorku a pokračoval ve své misi k obrození tradičnějších forem jazzu. Zároveň započal velmi úspěšnou kariéru v oblasti klasické hudby a stal se unikátním fenoménem propojujícím oba zdánlivě neslučitelné světy. V roce 1983 získal jak klasickou, tak jazzovou Grammy Award a stal se tak prvním (a prozatím i posledním)umělcem, jemuž se tento unikátní double podařil. V roce 1997 získal Pulitzerovu cenu za kompozici Blood On the Fields. Marsalisova extrémní popularita a asertivní způsob komunikace mu daly nálepku poněkud kontroverzní postavy v jazzových kruzích, ale zároveň uznání a respekt. Marsalis je znám jako jazzový purista, který před fusion jazzem a free jazzem upřednostňuje tradiční jazz a bop. To ho odlišuje od jeho bratra Branforda, saxofonisty, který hrál s rockovou hvězdou Stingem a jednou vytvořil house band pro televizní The Tonight Show.

Tagy: , , ,